Založ si blog

Gulyás Republik

Kdesi v strednej Európe na prahu medzi civilizovaným svetom a svetom barbarov sa pokúsili obrátiť ekonomické zákony na hlavu. Tam, kde vládne blažená prostota, myslel si ich vodca Victorius Wargas je možné všetko. Aj tlačením papierových HUFov zvýšiť bohatstvo krajiny aj zastropovaním cien čierneho zlata ukončiť infláciu.

Ľud guľášovej republiky je večne nespokojný a to najmä so svojimi susedmi, od ktorých by čo to chceli ukradnúť. Žiaľ, nič im nevychádza ani obrátiť tok Dunaja hore prúdom a tak musia nájsť vinníka. Hľadali, hľadali až nakoniec našli v ďalekej krajine Troch levov sa nachádza Děd , ktorý má na svedomí všetky nezdary ich republiky vrátane vyschnutých jazier a minerálnych prameňov. Ten má na svedomí všetko zlo, ktoré postretlo ich krajinu vrátane 40 rokov vlády tmy červených Kadárov.

Tak im neostáva nič iné len sa obrátiť do histórie, kde hrdinný národ ungvarov bojoval proti votrelcom z Východu dlhých 150 rokov a uchránil európsky kontinent od katastrofy. Ale ľudia Západu sú nevďační a namiesto večnej úcty tento národ stále kritizujú a snažia sa ho podrobiť. Ale ONI sa nedajú. Vytrvajú ako vytrvali ich otcovia z ďalekých stepí. Aj 150 rokov počkajú, kým sa rozpadne to zlo menom Eurosajuz. A potom nastane 1000 ročný mier- Pax Hungarorum. Amen.

pozn.autora: HUNGARY je parlamentná demokracia s republikánskou formou vlády podľa platnej Ústavy (de facto republika) bez ohľadu na to, či je v názve štátu slovo Ország alebo Turulská monarchia

Dr. Husák komentuje voľby do europarlamentu

10.06.2024

Také tendencie sa do našej politiky dostávajú, vlastne do všetkých oblastí verejného života. Genderizmus, multikulturalizmus, euro- marxizmus a tak pod. Že v buržoáznej spoločnosti z rozporov triednych vznikajú takéto tendencie, to chápeme.Ale aby svetovosť našich politikov a kultúrnych pracovníkov spočívala v tom, že myšlienky vzniknuté v inom triednom systéme (pozn. [...]

Svet a Slovensko sa zabáva

11.08.2023

Máme čas leta a každý sa zabáva po svojom. Niekto chodí na festivaly, futbaloví groundhopers na štadióny, niekto na tlačovky atď. Každý štát má svoj druh zábavy, američania NFL a prezidentské primárky, Nemci majú Októberfest, Rusi s Ukrajincami sa tiež bavia po svojom- taký sovietsky Gangnam style. Ale treba ich nechať, nech sa chlapci vybláznia do sýtosti , hlavne že [...]

Banda tupých hláv

09.08.2023

poviem bez obáv, nasadili nám známe médiá a spíker Adrián už nad tým dumá a iste pravdu má. Asi toľko k súčasným volebným spotom a billboardom na čierno. Chcete lacnejšie potraviny, 15 dôchodok, skvelú budúcnosť ?! Všetko máme!!! Teraz alebo nikdy! Už chýba len druhé Švajčiarsko na billboarde pri ceste a Mickeyho 2x násobné platy na bicykli. Á… zabudol som na [...]

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: CNN: Rusi zmenili taktiku, bezprecedentne tlačia na energetiku Ukrajiny

23.06.2024 06:30

Rusko vyvíja veľký tlak na už aj tak otrasený energetický systém Ukrajiny. Zmenilo taktiku, predtým boli útoky menej presné a bolo ľahšie škody opraviť, píše CNN.

Americká vojenská loď Dwighta Eisenhowera, jemen

USA stiahli lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower z Červeného mora

23.06.2024 06:00

Americká armáda po niekoľkomesačnom nasadení stiahla z Červeného mora svoju lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower a jej sprievodné plavidlá.

dejan

Každému čo jeho je- Suum cuique tribuere

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 17244x
Priemerná čítanosť článkov: 2156x

Autor blogu

Kategórie